środa, 11 maja 2016

Antyzbrylacz do soli

Antyzbrylacz E5dodawany do soli kuchennej to żelazocyjanek potasu. Wydawałoby się, że soli popsuć nie można, a jednak – można. Dziwne jednak, że ktoś taką sól kupuje. Producenci – czy też może firmy konfekcjonujące sól – nawet nie starają się tego ukryć, niektórzy używają nazwy E53 inni piszą wprost.


W sklepach półki z solą przypominają półki ze słodyczami: możemy wybierać od soli zapakowanej w kolorowe, plastikowe torebki lub w eleganckie kartony. Niektórzy producenci nawet dodają do soli gruboziarnistej młynki.

A jednak… specjaliści od marketingu znaleźli niszę zauważając, że klient chętniej sięga po sól sypką, niż zbitą. W zachowaniu tej sypkości pomagha żelazocyjanek potasu (E-536)- antyzbrylacz. Wydawać by się mogło, że do soli nie dodaje się żadnych konserwantów i innej chemii, skoro sól jest najstarszym naturalnym konserwantem żywności. Otóż - okazuje się, że nawet do soli można dodać chemii - tak zwanego antyzbrylacza (symbol E536).


Dodawany do soli żelazocyjanek potasu (sztuczny antyzbrylacz) nie jest obojętny dla zdrowia. W USA jego stosowanie jako dodatku do żywności jest zakazane! Według wielu źródeł, wiązania chemiczne żelazocyjanku potasu rozpadają się pod wpływem kwasu żołądkowego, a powstający wskutek tej reakcji chemicznej cyjanowodór łączy. ANTYZBRYLACZ ORGANICZNY PETRO AGS - to mieszanina trzech soli sodowych kwasów alkilonaftalenosulfonowych o łącznej zawartości minimum.


ZASTOSOWANIE: antyzbrylacz stosuje się jako dodatek do sypkich substancji np.

Doskonały i sprawdzony naturalny środek do zwalczania śliskości powierzchni dróg, chodników, alejek i podjazdów w okresie zimowym. Zastosowanie soli drogowej o odpowiedniej granulacji gwarantuje skutecznośc jej działania. Oferowana sól zawiera antyzbrylacz Skład: Na Cl min.


Jeśli chodzi o przemysł spożywczy, antyzbrylacze , która są dodawane, szczególnie do sypkich rzeczy, w tym soli, dodają im świeżości, i dzięki temu nie musimy się martwić, że dana rzecz bardzo szybko ulegnie wilgoci i trzeba będzie kupić nową. Do soli , którą kupujemy często dodawane są środki chemiczne – antyzbrylacze, które zapobiegają tworzeniu się gródek w soli kuchennej zwłaszcza w wzbogaconej jodkami i fluorkami. Typowy antyzbrylacz to E5– żelazocyjanek potasu.


Jego zdolność do strącania metali ciężkich wykorzystywana jest przy produkcji kwasu cytrynowego, uszlachetniania wina, galwanostegii cyny oraz w chemii analitycznej. HASŁO antyzbrylacz DEFINICJA dodatek do sypkich substancji, np. W soli morskiej i tak znajduje się naturalny jod.


E 250- jest najgorszą i najgłupszą substancją jaką można dodać do soli. Jest to nic innego jak konserwant, mogący spowodować: mdłości, wymioty, zawroty głowy. Potencjalnie jest rakotwórczy.


E 536-żelazocyjanek potasu. Taka nazwa może nic nam nie mówić. Nazwa antyzbrylacz brzmi lepiej niż prawdziwa nazwa chemiczna tego dodatku: żelazocyjanek potasu, prawda? Okazuje się, że nawet do soli można dodać chemii – tak zwanego antyzbrylacza (symbol E536). E5żelazocyjanek potasu (antyzbrylacz) w USA jest zakazany.


Polub nas na facebooku.

Okrągłe tabletki (Chlorek Sodu – NaCl) z dolną i górną powierzchnią wypukłą cylindrycznie (soczewkowo), barwy białej, bez zapachu o słonym smaku, bez oznak szlamowania podczas rozpuszczania w wodzie, rozpuszczają się równomiernie, bez rozpadu na pojedyncze kryształy. Oferujemy gwarancję niskiej ceny soli - z transportem do klienta. Strona główna FIRMA G. Specjalizujemy się w sprzedaży soli drogowej.


Gotowa mieszanka jaką jest peklosól, posiada bezpieczną dawkę azotynu sodu. W zakładach produkcyjnych wytwarzających peklosól, lekarz weterynarii pilnuje procesu dawkowania azotynu sodu do soli. Peklosól może być stosowana tylko do peklowania mięsa!


Bezpośrednie użycie do spożycia jest niebiezpieczne dla zdrowia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty