wtorek, 26 marca 2019

Opakowanie termoizolacyjne na szczepionki

Jeśli transport jest dłuższy lub temperatura powietrza wynosi powyżej 25°C, konieczne jest zastosowanie opakowania termoizolacyjnego. Co to jest opakowanie termoizolacyjne? Umieszczając szczepionkę w lodówce, możemy ją pozostawić w opakowaniu termoizolacyjnym , aby uniknąć uszkodzenia opakowania preparatu.


W przypadku konieczności spełnienia odpowiednich warunków transportu i przechowywania należy zakupić opakowanie termoizolacyjne. Jak transportować szczepionki?

Do przeniesienia szczepionki z zachowaniem zasad zimnego łańcucha posłuży dostępne w aptece opakowanie termoizolacyjne (czyli torebka z folii aluminiowej pozwalająca utrzymać niską temperaturę w czasie transportu). Można też przygotować termotorbę albo styropianowe pudełko z wkładem chłodzącym, termos lub lodówkę samochodową. Możemy transportować szczepionki bez specjalistycznego opakowania wyłącznie wtedy, gdy temperatura powietrza nie przekracza 25°C i czas transportu nie przekracza min. Jednak to nie wszystko.


Do tej lodówki powinna być przetransportowana w odpowiednim. Czy apteka ma obowiązek zapewnienia opakowania termoizolacyjnego do leków wymagających przechowywania w niskich temperaturach (szczepionki, insuliny)? Torba termoizolacyjna wielokrotnego użytku.


Zawartość opakowania.

Przeznaczenie produktu. Opakowanie termoizolacyjne na Allegro. Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Torby chłodzące Elite Bags i Frio.


Piórniki z wkładami chłodzącymi i wygodnymi przegródkami i gumkami na osprzęt. Eleganckie torebki z wkładami chłodzącymi. Nakładki izolujące na peny. Jak przechowywać szczepionkę.


Trzymaj szczepionkę w lodówce na środkowej półce. Zadbaj, aby opakowanie nie dotykało tylnej ściany lodówki, co może grozić zamrożeniem szczepionki. W nagłych wypadkach szczepionka może być transportowana bez specjalistycznego opakowania, jeżeli temperatura powietrza nie przekracza 25°C oraz czas transportu nie przekracza minut. Szczepionka powinna być przechowywana w warunkach tzw.


Gdy temperatura jest wyższa lub czas oczekiwania na szczepienie będzie dłuższy niż minut należy kupić opakowanie termoizolacyjne. Torebka termoizolacyjna służy do transportu leków wymagających przechowywania w niskiej temperaturze (m.in. insuliny, szczepionki i inne) przez czas do min. Zakupione w aptece leki należy przetransportować w jak najkrótszym czasie i przełożyć do lodówki, przechowywać w temperaturze od 2°C do 8°C.

Radość zakupów i 1 bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Uważaj, aby nie uszkodzić opakowania. Nie kładź szczepionki na drzwiach lodówki – tam narażona będzie na największe wahania temperatury. W lodówce należy umieścić szczepionkę na środkowej półce zabezpieczając przed dosunięciem do tylnej ściany lodówki (grozi zamrożeniem) oraz uszkodzeniem opakowania (zamykana torebka foliowa). Nie należy szczepionki umieszczać na drzwiach lodówki, ponieważ są tam narażone na największe wahania temperatury.


Taką torbę dobrze jest mieć również w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie w ciągu godziny dostarczyć szczepionki z apteki do domu czy przychodni. Szczepienia to bardzo ważny element profilaktyki zdrowotnej. Pewna ich cześć jest obowiązkowa, wykonywana nieodpłatnie w szkole lub w gabinecie lekarskim. Istnieje jednak spora część tzw. Do tej pory, za dodatkową opłatą, pacjent mógł kupić szczepionkę w przychodni i poddać się szczepieniu na miejscu.


Od zeszłego roku wszystko się jednak zmieniło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty